Michalickova_foto

Markéta

Specializace: Poradce
Cena od: 800,- Kč
Mail: 3pohyby@komunikujeme.eu
Telefon: +420 778 008 840

Představení:

Bc. Markéta Marka

Zabýváte se aktuálně svým zdravotním stavem či zdravotním stavem někoho blízkého? Odcházíte od lékařů zmatení s nedostatkem informací a pocity nejistoty? Potřebovali byste si promluvit o stanovené diagnóze, vyšetřeních či plánovaném zákroku? Pokud ano, tak Vám mohu nabídnout zdravotnické poradenství se mnou – zdravotní sestrou s dlouhodobou praxí a vzděláním.

Během poradenství vycházím ze svých osobních zkušeností ze zdravotnických zařízení, které jsem získala nejen z pohledu zdravotnického pracovníka, ale i z pohledu pacienta. Mám absolvovaných 15 let klinické praxe v oborech všeobecné chirurgie, kardiologie a kardiochirurgie. V rámci celoživotního vzdělávání jsem získala praxi také v neurologii, ARO, emergency a interně. S poskytováním zdravotnického poradentství mám zkušenosti již 10 let.

Z vlastní zkušenosti vím, že ve zdravotnické péči je velkým nedostatkem absence prostoru pro obyčejný lidský pohovor a popovídání si o tom, jak se pacient cítí po návštěvě lékaře, po proběhlém vyšetření nebo po zjištění diagnózy. Také často chybí důsledná edukace ohledně následující léčby, preventivních opatření a přípravy na zákroky a vyšetření, které provádí pacient doma sám na základě poučení od lékaře nebo jiného zdravotnického personálu. Pacient pod vlivem stresu a emocí musí od lékařů přijmout mnoho složitých informací a latinských názvů. Ovšem většinou si už nikdo neověřuje, zda vše pochopil a jak se s celou novou situací vyrovnává. Přitom je přirozené, že člověk bez medicínského vzdělání nemůže vždy pochopit odborné výrazy o jeho zdravotním stavu a že má potřebu si lidsky promluvit, o tom jak se cítí, jaké má obavy a nejistoty.

Nenahrazuji lékařské a zdravotnické ošetření, vyšetření a léčbu a ani se nesnažím o alternativní způsob léčení nebo diagnostiky. Mým cílem je věnovat klientovi čas a dát mu možnost si popovídat o všem, co se jeho zdravotního stavu týká. Vysvětlit to, čemu nerozumí, připomenout doporučení a opatření, která má dodržovat a pomoct mu se zorientovat ve výsledcích a diagnózách. Zároveň také vyslechnout jeho obavy a nejistoty, které mohou souběžně s novou životní situací otevírat další témata a zasahovat do jeho života. Společně také můžeme přicházet na  to, co je pro Vás ve Vašem životě důležité a směřovat k tomu, abyste si mohli uvědomit, jak s ním chcete dále naložit. Budeme se zabývat zvýšením Vaší spokojenosti a motivovanosti k získání životní energie. Ujasníte si Vaše hodnoty a postoje, které se mohou vlivem Vašeho zdravotního stavu měnit.

Mimo jiné také ráda poradím v případě, že máte zdravotní problémy a nevíte na koho se obrátit nebo Vám zdravotní pracovníci nevěnují dostatek péče a pozornosti, což  pro Vás může být přirozeně stresující.

Pokud je Vám tedy více jak 19 let, tak se budu těšit na naší cestu za správným pochopením, větší jistotou a organizací vlastního života, ať už se zdravotními problémy či bez nich.

Vzdělání a praxe

2009 – Kurz Efektivní komunikace

2006 – Moderní trendy v Hojení ran

2006 – Kurz  Ošetřovatelství v chirurgii a intenzivní péči

2003 – 2004  ARIP – Specializační studium anesteziologie a resuscitace – kvalifikace Sestra specialistka

2001 – 2002  Specializační kurz – Intenzivní péče na koronárních jednotkách

1993 – 1996  Lékařská fakulta Karlova Univerzita – bakalářské studium – obor Ošetřovatelství

1989 –  1993 Střední zdravotnická škola – obor Všeobecná sestra

2002 – 2014 Nemocnice Na Homolce – Klinika kardiochirurgie (vrchní sestra)

1999 – 2002 IKEM Praha – Klinika kardiochirurgie ( sestra specialistka)

1998 – 1999  Fakultní Thomayerova nemocnice Praha – Klinika chirurgie ( sestra specialistka)

1997 – 1998  Fakultní nemocnice Plzen – Klinika chirurgie ( sestra specialistka)